Tematy
Numeru
10 (luty) 2006

W ZWIĄZKU

Nowe władze Klub Kosmetyczek

TARGI, WYSTAWY

Kobieta piekna i waleczna Mistrzowskie paznokcie

STRESZCZENIA WYKŁADÓW

Makijaz nastolatki Nastolatka u kosmetyczki

TEMAT SEZONU

Proof... not promises Te szalone lata 20 Matrioszki i wampy Nowy sezon - nowe
trendy w paznokciach

INSPIRACJE

Szarość, papierosy i kolor

MAKIJAŻ

Błysk czy transparencja?

ZDROWIE I URODA

Uroda spod skalpela Eliksir wiecznej młodości Wszystko o kolagenie

PROOF... NOT PROMISES

Dowód... nie obietnice. Nowa, naukowo przełomowa odmładzająca kuracja P R E V A G E. Elizabeth Arden ALLERGAN DERMATOLOGY.

Co parę lat naukowcy odkrywają nowy składnik kremów obiecując, że jest silniejszy, szybszy w działaniu, nie powoduje żadnych podrażnień skory i zatrzymuje proces starzenia się.

W Stanach Zjednoczonych 6 lutego 2006 roku odbyło się coroczne spotkanie Amerykańskiej Akademii Dermatologicznej podczas którego po raz pierwszy zaprezentowany został taki składnik. Nosi nazwę: IDEBENONE ("Eedy b'known") będący aktywnym składnikiem nowego kremu przeciwko starzeniu sie skóry. Jego nazwa brzmi: PREVAGE.

Jest on jedynym przeciwutleniaczem chroniącym komórki przed zdegenerowaniem.

Syntetyczny żółty puder IDEBENONE w Europie jest dodawany do tabletek aplikowanych pacjentom podczas choroby Alzheimera.

Nowa, rewolucyjna technologia pielęgnacji skóry, która zmienia reakcje łańcuchową, mogącą zakończyć się widocznymi oznakami starzenia się.

Czy chcesz:

  • Poprawić wygląd skóry uszkodzonej przez słońce ?
  • Ochronić się przed przyszłymi oznakami starzenia się ?
  • Zrewitalizować wygląd skóry ?

Badania wykazują, ze PREVAGE pomaga:

  • Uzyskać widoczną i znaczną poprawę w pojawianiu sie drobnych linii i zmarszczek
  • Poprawić jędrność skóry
  • Wyrównać koloryt i strukturę skóry
  • Rozjaśnić cerę
  • Zredukować pojawianie sie plam i rozpocząć usuwanie przebarwień
  • Zachować witalne poziomy kolagenu w skórze.

Ta nowa rewolucyjna formula kosmetyczna, utworzona przez zespół naukowców i chemików kosmetycznych, może zmienić wygląd skóry.

Udowodniono, ze IDEBENONE, składnik znajdujący sie w zastrzeżonej formule PREVAGE, jest najmocniejszym z przeciwutleniaczy stosowanych przy korygowaniu i niedopuszczaniu do zwyrodnieniowych szkód komórkowych, spowodowanych atakiem czynników środowiskowych, w porównaniu z witaminą E, kinetyną, witaminą C, koenzymem Q 10 oraz kwasem liponowym.

81% badanych klientów, w tym klientów ze skórą średnio i mocno zniszczoną przez słońce, stwierdziło znaczną poprawę ogólnego wyglądu swojej cery.

Ośmiotygodniowe badania kliniczne odmładzającej kuracji kosmetykiem PREVAGE, zawierającym IDEBENONE, przyniosły następujące rezultaty:

36% poprawa w pojawianiu sie drobnych linii i zmarszczek
47% poprawa kolorytu skóry
55% poprawa ogólnego wyglądu skóry uszkodzonej słońcem
63% poprawa jędrności/elastyczności skóry
77% poprawa w wyglądzie skóry szorstkiej/suchej

EPF czyli Environmental Protection Factor ( Czynnik ochrony przed wpływami środowiskowymi) jest nową miarą zdolności przeciwutleniacza do ochrony skóry na pięć różnych sposobów. Przebadano sześć przeciwutleniaczy, znajdujących sie w wielu prestiżowych produktach do pielęgnacji skóry: witamina E, kinetyna, witamina C, koenzym Q10 oraz kwas liponowy. Odkryto, ze IDEBENONE jest najbardziej skutecznym przeciwutleniaczem z badanych, z wynikiem EPF w wysokości 95 na 100 możliwych.

Starzenie sie skóry jest podwójnym procesem, spowodowanym zarówno przez czynniki genetyczne i środowiskowe. Widoczne oznaki starzenia to utrata jędrności i gładkości, pojawienie się plam i przebarwień oraz tworzenie się linii i zmarszczek.

Na poziomie komórkowym następuje spowolnienie metabolizmu, powodujące, ze komórki produkują mniej niezbędnych protein, potrzebnych do zachowania struktury skóry. Mogą wystąpić uszkodzenia DNA, powodujące przedwczesną śmierć komórek lub zmiany w zdolności komórek do produkcji składników koniecznych do zachowania zdrowo wyglądającej skóry.
Proces starzenia może zostać przyspieszony przez czynniki środowiskowe, takie jak naświetlanie promieniami słonecznymi. Naukowcy przestudiowali, w jaki sposób utworzenie się wolnych rodników może zapoczątkować reakcję łańcuchową, która może skończyć sie uszkodzeniami, powodującymi przedwczesne starzenie sie skóry. Taka reakcja może zakończyć się pojawieniem się drobnych linii, zmarszczek, utratą jędrności, nierównym kolorytem skóry i przebarwieniami.

Wolne rodniki to wysoce reaktywne molekuły, które atakują komórki i uszkadzają kolagen oraz elastynę. Są one pobudzane przez zanieczyszczone środowiska, słońce, stres, dym, tlen, a nawet własne reakcje ciała. Uważa się, że wolne rodniki są częściowo odpowiedzialne za starzenie sie skóry poprzez proces zwany utlenianiem. Wolny rodnik, znany pod nazwą Reaktywnej Pochodnej Tlenu, atakuje inną molekułę i ?kradnie? jej elektron, zapoczątkowując reakcję łańcuchową uszkodzeń komórek przez wolne rodniki. Przykładem utlenienia jest brązowienie jabłka, przeciętego na pół i wystawionego na wpływ tlenu znajdującego się w powietrzu.

Przeciwutleniacz to molekuła, która pozwala zneutralizować wolne rodniki i która chroni skórę, pomagając zablokować szkodliwe dla komórek reakcje.

Kuracja odmładzająca PREVAGE jest skuteczna, ponieważ działa wszechstronnie. Zawiera IDEBENONĘ, wysoce skuteczny przeciwutleniacz, który zmienia reakcję łańcuchową, mogącą zakończyć sie starzej wyglądającą skórą. Ponadto, PREVAGE pomaga ponownie ożywić skórę, doprowadzając ją do bardziej jędrnego, mniej zmarszczonego i gładszego wyglądu. Badania wykazują, że PREVAGE pomaga wyrównać koloryt skóry, powoduje jej zwiększoną jędrność, redukuje pojawianie sie linii i zmarszczek oraz rozjaśnia cerę.

IDEBENONE jest jednym z najbardziej skutecznych, obecnie dostępnych przeciwutleniaczy. Nowa klasyfikacja zwana Environmental Protection Factor (EPF) została utworzona w celu zbadania skuteczności przeciwutleniaczy. To pięcioczęściowe badanie wykazuje, jak dobrze przeciwutleniacz chroni skórę przed przedwczesną śmiercią komórek, zmianami w błonach komórkowych, cytoplazmie, mitochondriach i przed uszkodzeniami DNA. Badanie to pokazuje także, jak dobrze przeciwutleniacze pomagają chronić lipidy skóry przed zwyrodnieniem spowodowanym przez wolne rodniki. IDEBENONE otrzymał ocenę 95, najwyższą ocenę z sześciu wiodących przeciwutleniaczy, które zostały przebadane.

PREVAGE zawiera wyciąg z zielonej herbaty, innego mocnego utleniacza. Dodatkowo zaawansowana technologia rozjaśniania cery pomaga wyrównać koloryt skóry oraz zminimalizować pojawianie się przebarwień i plam. Zaawansowany zespół polimerów pomaga odnowić naturalne zdolności ochronne skóry.

Jolanta Kaczmarska - Waltos

Studio & Make-up Studio "SoHo"
C H I C A G O

KOSMETYKA PROFESIONALNA 10/2006

projekt i wykonanie: studioimpuls & zendesign