Tematy
Numeru
10 (luty) 2006

W ZWIĄZKU

Nowe władze Klub Kosmetyczek

TARGI, WYSTAWY

Kobieta piekna i waleczna Mistrzowskie paznokcie

STRESZCZENIA WYKŁADÓW

Makijaz nastolatki Nastolatka u kosmetyczki

TEMAT SEZONU

Proof... not promises Te szalone lata 20 Matrioszki i wampy Nowy sezon - nowe
trendy w paznokciach

INSPIRACJE

Szarość, papierosy i kolor

MAKIJAŻ

Błysk czy transparencja?

ZDROWIE I URODA

Uroda spod skalpela Eliksir wiecznej młodości Wszystko o kolagenie

Kobieta piękna i... waleczna

IV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MAKIJAŻU EFEKTY SPECJALNE AMAZONKA SALON JESIEŃ 2005

Czwarta edycja Festiwalu Makijażu Efekty Specjalne odbyła się podczas SALONU JESIEŃ 2005. Festiwal miał charakter otwarty, a jego celem było propagowanie sztuki makijażu, wyłonienie najlepszych w drodze obiektywnej weryfikacji oraz możliwość zaprezentowania swoich prac publiczności odwiedzającej te prestiżowe i cieszące się ogromną popularnością targi branżowe.

Tematem była AMAZONKA, kobieta piękna i waleczna. Interpretacja bezpośrednia i pośrednia była jak zwykle kwestią wyboru, wymagającą uzasadnienia.

Ilustrowane slajdami Seminarium Edukacyjne AMAZONKA, poprowadzone przez artystę plastyka, właścicielkę Szkoły Wizażu CZTERY PORY ROKU, Izabelę Bedyniak-Siewierską, przybliżyło bardzo licznie zgromadzonej publiczności nie tylko sam temat, ale i historie kobiet walczących od czasów starożytności po współczesność (obecnie akcje walki z rakiem piersi i związana z tym profilaktyka zdrowotna). Budzący zachwyt, pięknie wykonany przez artystę plastyka, właścicielkę Szkoły Makijażu ARTIS, body painting Harley Amazonka, stanowił niewątpliwie atrakcję FESTIWALU.

JURY

Finalistów oceniało jury w składzie: Izabela Bedyniak-Siewierska, artysta plastyk, właścicielka Szkoły Wizażu CZTERY PORY ROKU, Anna Brózda, artysta plastyk, właścicielka Szkoły Makijażu ARTIS, Anna Ciechomska, redaktor naczelna czasopisma "Make-up", Bogusława Niedzielska, KRYOLAN City Warszawa, Małgorzata Wedekind, BIKOR, przewodnicząca jury.

FINAŁ

Do finału zakwalifikowały się następujace panie: Eryka Sokólska, Izabela Tajstra, Izabela Maciuszek, Magdalena Andler, Paula Adryańczyk, Lilia Nogal, Joanna Marchel, Joanna Łukasiak, Marta Suliga, Teresa Frączek.

NAGRODY

Głównym trofeum, ufundowanym przez ZP-WKP i wręczonym przez panią prezes Halinę Grabicką, obok pucharów i złotej biżuterii, był niezwykle atrakcyjny wyjazd na największe i najbardziej liczące się w świecie targi kosmetyczne COSMOPROF 2006 do Bolonii, miejsce spotkań wszystkich tych, którzy mają do czynienia z branżą surowców, produkcją i dystrybucją
produktów kosmetycznych i fryzjerskich. Popularne i cenione wśród profesjonalistów czasopismo "Make-up" ufundowało: komputerowe programy do analizy kolorystycznej i analizy struktury twarzy Salon Prestige, roczne kursy korespondencyjne dla profesjonalistów z zakresu najnowszych technik makijażu, zaproszenia na II edycję konferencji branżowej pod nazwą Warsztaty Make Up, kuferek oraz palety cieni Make Up. KRYOLAN City WARSZAWA - kuferek z kosmetykami KRYOLAN, marki powszechnie uznanej i docenianej przez wizażystów. BIKOR - profesjonalne kosmetyki kolorowe BIKOR oraz pędzle do makijażu.
LAUREACI

I miejsce zajęła Eryka Sokólska,

prezentując oryginalną interpretację tematu Amazonka. Nie tylko doskonałe wyczucie koloru (trudne połączenia czerwieni, zieleni i brązu), ale i formy. Tworzy piękno..., zachwycając swoją kreatywnością.

II miejsce otrzymała Lilia Nogal i jej

etniczna wersja Amazonki, którą można zawrzeć w słowach: technika, precyzja i lekkość kompozycji.

III miejsce przypadło Marcie Sulidze

i jej makijażowi, który można było przyrównać to tafli krystalicznie czystej wody. Również w tym przypadku mniej znaczyło więcej.

Wyróżnienia otrzymały: Paula Adryańczyk i Teresa Frączek.

Gratulujemy serdecznie finalistkom,
które mogły zaprezentować swoje prace na forum SALONU JESIEŃ 2005, oraz laureatom.
ZAPROSZENIE

Zapraszamy szkoły kosmetyczne i szkoły wizażu na III MISTRZOSTWA MAKIJAŻU ARTYSTYCZNEGO SZKÓŁ KOSMETYCZNYCH I WIZAŻU CZARNA PERŁA, które odbędą się podczas SALONU WIOSNA 2006. Tematem jest syrena.

KOSMETYKA PROFESIONALNA 10/2006

projekt i wykonanie: studioimpuls & zendesign